مهندس نسیانی شهردار منطقه ۹ در جلسه کارگروه پدافند غیرعامل؛ ممنوعیت تراکم فروشی در خاوران / تلاش جهت تکمیل سایت بحران در شرق تبریز

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه ۹ تبریز، در این جلسه مهندس نسیانی شهردار منطقه ضمن گرامی داشت هفته پدافند غیر عامل گفت: پدافند غیرعامل از مهم ترین رویکردها و راهبردها در حوزه مدیریت بحران شهری است و در این راستا این شهرداری تلاش دارد با فراهم ساختن زیرساخت های لازم ، در مواقع ضرورت و بحران، با پوشش سریع و مطلوب حوادث، زمان خدمات رسانی و همچنین امداد و نجات شهروندان در شرق و جنوب شرق تبریز را به حداقل زمان ممکن برساند.

وی افزود: احداث ایستگاه آتش نشانی و پد هلیکوپتر از جمله پروژه های مهم عمرانی و خدماتی منطقه در راستای مدیریت بحران در این بخش از شهر تبریز است که از ابتدای سال جدید با شتاب بخشی بیشتر در حال اجرا بوده که عملیات عمرانی پد هلی کوپتر به اتمام رسیده و ساختمان آتش نشانی نیز در مراحل پایانی ساخت قرار دارد.

مهندس نسیانی خاطر نشان ساخت: در راستای تکمیل این سایت، احداث یک باب سالن بحران در کنار ساختمان آتش نشانی و پد هلی کوپتر شهرک خاوران لحاظ گردیده و همچنین بر اساس کاربری های موجود و تدابیر اتخاذ شده، احداث یک باب اورژانس هلال احمر نیز جهت دسترسی به خدمات فوری درمان در این مجموعه پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد: قطعا با تکمیل این سایت، امداد رسانی در زمان بروز حوادث و بحران از سمت اتوبان های شهید کسایی، تبریز – زنجان و تبریز – اهر به سهولت و در کوتاه ترین زمان ممکن میسر خواهد شد.

شهردار منطقه ۹ در ادامه سخنان خود با اشاره به اصل ۲۱ مقررات ملّي ساختمان اظهار داشت: الزام ما به رعایت مقررات سبب شده تا تراکم فروشی که عامل اصلی بسیاری از مشکلات شهرک های جدید است در این شهرک اتفاق نیفتد.

شهردار منطقه با بیان اینکه عدم تراکم فروشی سبب شده تا سهم کاربری های عمومی در این شهرک کم نشود گفت: هیچ بن بستی در شریانهای این شهرک وجود ندارد و حداقل عرض معابر و  گذرهای آن ۱۲ متر در نظر گرفته شده است.

نسیانی، حاکمیت ضابطه و قانون در شهرک خاوران و حفظ الگوهای مصوب شهرسازی را نقطه قوت این شهرک دانست و گفت: میزان تخلفات ساختمانی در این شهرک در حد صفر است و ۹۱ درصد پرونده های کمیسیون ماده صد مربوط به این شهرک، حکم تخریب گرفته است چرا که ما به توستعه متوازن و آتی شهر پایبند هستیم.

شهردار منطقه ۹، از تصویب طرح «الگوی نما، سیما ومنظر شهری» برای شهرک خاوران خبر داد و گفت: توجه به نمای ساختمان ها، بیانگر هویت و معماری شهردر مقیاس کلان است، از اینرو حفظ هویت ایرانی و اسلامی در جلوه های بصری شهرک تازه تأسیس شرق کهن شهر تبریز، همواره مورد توجه و تأکید مدیریت منطقه بوده و کلیات این طرح طی روزهای اخیر به تایید نهایی خواهد رسید.

وی تاکید کرد: بر اساس این طرح که محصول مطالعات و کار تحقیقی مشترک، دانشگاهها و مراکز علمی تبریز، راه و شهرسازی ، استانداری؛ شهرداری و نظام مهندسی است، الگو و طرح هماهنگ و ثابتی برای ساخت و سازهای این شهرک به اجرا می آید به گونه ای که استفاده از مصالح بومی، متریال های متناسب با اقلیم منطقه و تعیین طیف رنگ های بنا قبل از اجرا برای صدور پروانه ساختمانی الزامی می شود تا از آشفتگی بصری جلوگیری شود.

گفتنی است در ادامه این جلسه که با حضور جمعی از نمایندگان سپاه عاشورا، لشکر ۲۱ حمزه آذربایجان، نیروی انتظامی آذربایجان شرقی، یگان ویژه نیروی انتظامی استان، فرمانداری تبریز، صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی، اورژانس و فوریت های پزشکی استان، جمعیت هلا احمر آذربایجان شرقی و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ترتیب یافته بود از زحمات مهندس نسیانی شهردار منطقه ۹ تبریز در خصوص رعایت الزامات مقررات ساختمانی و حوزه پدافند غیر عامل قدردانی شد.

لازم به ذکر است اعضاء کارگروه بعداز اتمام جلسه از محل احداث ایستگاه آتش نشانی و پد هلی کوپتر شهرک خاوران بازدید و از نزدیک در جریان روند اجرایی این پروژه ها قرار گرفتند.نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را درباره این نوشته برای ما ارسال کنیدمنتشر شده در ۱۳۹۹/۰۸/۱۱