اخبار سایت

شهردار منطقه9 خبرداد: وضعیت پویای شهرک خاوران درحوزه شهرسازی و معماری

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه9، مهندس نسیانی شهردار این منطقه اظهار داشت: طبق بررسی ها و آمارهای موجود، طی سال های 96 الی 99، شاهد نرخ رشد 14/12 برابری را به لحاظ تعداد پروانه های ساختمانی در شهرداری منطقه9 می باشیم.

وی افزود: طی سال های اخیر با وجود شرایط حاکم در امر ساخت و ساز، خوشبختانه آمارها حکایت از پویائی این منطقه در حوزه شهرسازی و معماری دارد.

مهندس نسیانی خاطرنشان کرد: بر اساس این  آمارها، در 8 ماهه سال 99، تعداد 113 فقره پروانه ساختمانی صادر شده است که این تعداد در مدت مشابه سال 98 هفتاد فقره ، سال 97 هفده فقره و در سال 96 هشت فقره بوده است.

وی تصریح کرد: بلحاظ زیربنای پروانه های ساختمانی نیز در 8 ماه سال 96 مقدار 17689 مترمربع، 8 ماهه سال 97 مقدار 28575 مترمربع، 8 ماهه سال 98 مقدار 121371 مترمربع و در 8 ماهه سال 99 مقدار 202377 مترمربع می باشد.

نسیانی افزود: علاوه بر رشد قابل توجه تعداد و زیربنای پروانه های ساختمانی در سنوات اخیر شاهد تمایل سرمایه گذاران به افزایش احداث واحدهای بزرگتر و ارتقاء کیفی اعیانیهای احداثی نیز می باشیم.

شهردار منطقه9 تصریح کرد: با همت و تلاش خادمین مردم در شهرداری منطقه9، شالوده و پایه ی اساسی کار در شهرک خاوران بنا شده و با اقدامات زیربنائی و زیرساختی، آبادانی و توسعه ی این شهرک با شتاب و سرعت ملموسی قابل مشاهده است.

مهندس نسیانی در سخنان پایانی خود، ضوابط متمایز شهرسازی و معماری مصوب شهرک خاوران و نیز ثبات حاکم در اجرای این ضوابط را از علل اصلی افزایش ساخت و سازها در این بخش از کلانشهر تبریز دانست و تصریح کرد: با سیاست های اتخاذ شده در حوزه شهرسازی و معماری که از اهم آنها سامانه شهروندسپاری و صدور دو مرحله ای پروانه ساختمانی می باشد، خوشبختانه شفاف سازی و سهولت در اخذ مجوز های ساخت حاصل گردیده و این موضوع، تأثیر بسزائی را در روند صعودی ساخت و سازها و استقبال شهروندان جهت اخذ پروانه ساختمانی داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *